2 Απρ 2013

Γ.Α.Σ. ΜΕΛΙΚΗΣ -Α.Σ. ΠΑΝΕΔΕΣΣΑΪΚΟΣ 68-45

Για ένα ημίχρονο άντεξε ο Πανεδεσσαϊκός απέναντι στην ισχυρή Μελίκη για τον πρώτο αγώνα της σειράς παιχνιδιών για την πρόκριση στον τελικό της ΕΚΑΣΚΕΜ. Το "κακό" επιθετικά τρίτο δεκάλεπτο για τους φιλοξενούμενους έδωσε πρόωρο τέλος στον αγώνα, με τον Γιώργο Χασάπη να δίνει αρκετό χρόνο συμμετοχής σε όλο το 4ο δεκάλεπτο στους παίδες και έφηβους της αποστολής που ικανοποίησαν με την απόδοση τους. Επόμενος αγώνας για τους δύο αντιπάλους το προσεχές Σάββατο και ώρα 20:00 στο ΔΑΚ Έδεσσας με τους γηπεδούχους να περιμένουν τη στήριξη του κόσμου τους προκειμένου να ισοφαρίσουν τη σειρά των παιχνιδιών. Δεκάλεπτα:1ο(18-15), 2ο(18-13)36-28 ημίχρονο, 3ο(18-06)54-34, 4ο(14-11) 68-45 τελικό. Α.Σ. Πανεδεσσαϊκός(Χασάπης):Τακατζόγλου 5(1 τριπ.), Τριανταφύλλου, Πέτκος 2, Θεοδώρου 6, Δημητρόπουλος 8, Σταμπουλής, Γιούρτσης, Τσάμης 10(1 τριπ.), Κληντσάρης, Αρβανιτάκης 14(1 τριπ.), Παρίσης, Μπούζμπας.